Dark Sense ► 2. Kapitola

5. března 2014 v 18:27 | Tew* |  Dark Sense (Spoluautorská s Terry)
Téma: The Vampire Diaries
Pár: Klaus & Elena
Hl. postavy: Klaus, Elena, Matt
Vedlejší postavy: Jenna, Jeremy, Bonnie, další
Anotace: Elena je obyčejná dívka, která je vdaná, od konce střední školy, za svého dlouholetého přítele Matta Donovana. Plánují spolu společnou budoucnost, ale co se stane, když se ve městě objeví Klaus, který potřebuje dvojnici a je mu jedno, přes jaké překážky půjde?
Tew*: Nová spoluautorská povídka se skvělou spisovatelkou Terry. :) Doufám, že se bude líbit. :)
Kapitolu psala: Tew* (Já :) )

Budu ráda za každý komentář! :)


"Nemohla jsi jinak?" zeptala jsem se nechápavě a těkala pohledem z mé kamarádky na toho Nika nebo Klause nebo co.
"Má mou matku," špitla Bonnie omluvně a stírala si slzy z tváří. Páni, tak tohle bylo něco. O její matce jsem toho moc neslyšela hodně dlouho. Bonnie o ní promluvila vždy tak maximálně pár slov, stejně tak i o otci. Nejvíc mluvila o babičce a to tehdy, když jí říkala, že je čarodějka.
"Mám tvou matku," parodoval její hlas ten muž a usmál se na mě.
"Co se tu děje?" zeptala jsem se znovu a odstoupila od blonďáka, když mne nohy začínaly poslouchat.
,,Tebe výměnou za její matku." Řekl Klaus klidně a já otevřela šokovaně pusu. To snad nemohl myslet vážně! Tohle je nějaký kanadský žertík určitě, jinak to být přeci nemůže.
,,A na to jste přišel kde? V nějaký kriminálce? Fandíte zloduchům?" zamračila jsem se a pozorovala ho. Neztrácel úsměv a přiblížil se ke mně.
,,Řeknu to takhle, až nastane za dva týdny úplněk, uvidíš, co mám v plánu. Pocítíš to doslova na sobě," šeptal mi a přejížděl prsty po mém krku. Naskočila mi z toho husí kůže.
,,Skvěle a nezatancuje mi měsíc náhodou kankán?" zamračila jsem se na něj a setřásla ze sebe jeho dotek. Podívala jsem se na Bonnie, která se otřásala vzlyky.
,,Ne, ale tvá kamarádka ti ho zatancuje, a nebo umře. Ještě jsem se nerozhodl, co udělám s ní a její matkou." Zapřemýšlel nahlas a já vytřeštila oči, div že nevypadli z důlků. Bonnie se taky vyděšeně napjala a koukala na Klause. Asi opravdu byl nebezpečný. Možná to opravdu nebyl žertík, ale realita. Jo, ta dokáže být pěkná mrcha. Pomalinku jsem znovu ucouvla a za sebou nahmatala rukama mramorovou sošku, kterou tu měla Bonnie vystavenou. Pozorovala jsem Klause, jak se jeho pohled znovu zastavil na mně a šel znovu blíž. Polkla jsem, třásla se strachy, až jsem se divila, že mi nedrkotají zuby.
,,Nic jí neuděláš. Nikomu z nás. Ani její matce," zavrtěla jsem hlavou a pozorovala ho. Přešel těsně ke mně. Teď, Eleno! Čas udeřit! No tak! Musíš tou rukou švihnout do jeho hlavy, aby mu ta mramorová soška udělala co proto. Ale co když ho zabiju? Ne, to nejde. Tak si vymysli novou taktiku! Dohadoval se můj vnitřní hlas s druhým.
,,To si jen myslíš. Stačí mi jen lusknout prsty a někdo umře." Zaradoval se jako malé dítě. Bože, ten chlap je labilní! Zavrtěla jsem se pod jeho upřeným pohledem. Jako kdyby mě rentgenoval.
,,Ne, já to vím." Řekla jsem odvážně a vystřelila rukou se soškou k jeho obličeji. On zachytil však mou ruku v letu a jen malinko zmáčknul mé zápěstí, přesto jsem sošku pustila na zem a zkřivila tvář bolestí.
,,To už nedělej," varoval mě a za tu ruku vzal. Zvednul si ji nahoru a díval se na prsten, který potvrzoval můj svazek s Mattem. Usmál se jako nějaký čertík, co za chvíli udělá vylomeninu. ,,Jdeme," řekl pak klidně a můj prsten zmizel. Překvapeně jsem koukala na svůj prst. Vždyť před pár vteřinami tam ještě byl!
,,Nešahejte na mě!" křikla jsem odvážně, když jsem konečně našla hlas. Niklaus se tomu jenom zasmál, propletl si se mnou prsty jako nějaký přítel a šel se mnou z Bonniina domu. Podívala jsem se na kamarádku, která mě omluvně pozorovala.
,,Omlouvám se, ale nechci, aby ublížil matce," špitla mi skoro neslyšně, když jsme kolem ní procházeli. Naštvaně jsem se chtěla Klausovi vyvléct, ale ten člověk měl sevření jako z oceli. Dovedl mě před dům a tam se zastavil, jako kdyby něco zvažoval. Kruci, co on má co zvažovat? Rozhlížela jsem se po okolí. Potřebovala jsem od něj pryč. Zavolat policii nebo tak něco. Sakra, Gilbert- teda vlastně Donovanová! Mysli!
,,Stejně mi neměla věřit," řekl po chvíli, jak jsme tam tak stáli. ,,Přeci jen, jsem upír, tomu se věřit nemá." Blýsknul po mně pohledem a pak zmizel jako pára nad hrncem. Nechal mě tam stát! Svoboda! Rozhlédla jsem se. Opravdu byl pryč? To je jak Copperfield. Po chvilce jsem se odvážila a rozeběhla se pryč. Běžela jsem od domu Bonnie, prostě pryč ulicí, abych se ocitla daleko dost na to, abych našla nějakou budku a zavolala policii. Šerifka Forbesová, matka Caroline, určitě bude vědět, co a jak. Kruci! Proč v Mystic Falls nejsou žádné telefonní budky?! To by je zabilo sem aspoň jednu vrznout? Zavrtěla jsem hlavou a běžela jsem zpátky k Bonnie. Šílenost? Ano! Proč? Jsem blázen, tím to určitě bude.
,,Bonnie?" zavolala jsem do domu, ale žádné odpovědi se mi nedostalo. Kousla jsem se do rtu a opatrně vešla dovnitř.
,,Lásko, vrátila jsi se. Výborně, takže jdeme." Objevil se přede mnou Klaus. Tvář mu zdobili černé žilky pod očima a špičáky mu vyčnívaly z úst. Kolem rtů měl krev a já se, poprvé v životě snad, cítila nadmíru vyděšená. A proto jsem udělala jedinou věc, kterou jsem mohla upozornit ty kolem. Zakřičela jsem z plných plic.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bara bara | 5. března 2014 v 18:33 | Reagovat

:-)  :-)

2 LinDee LinDee | Web | 8. března 2014 v 16:23 | Reagovat

Paráda!! Miluju to, bude to ještě zajímavé! :))

3 Perla Perla | Web | 17. dubna 2014 v 10:00 | Reagovat

Tato poviedka sa mi paci. Len nechapem ako je mozne ze tu este nie je pokracovanie? Zaujima ma ako Elena zareaguje nw vsetko co sa okolo nej deje a ako to Klaus dokonalo vykresli. Takze eup sup sem aj s dalsou.
Inac prepac za tie chyby ale pisem z tabletu takze to velmi dobre nejde.

4 *Lexi* *Lexi* | E-mail | Web | 27. července 2014 v 14:43 | Reagovat

WOW!!! Prostě dokonalost!!! Miluju to! už aby byli další kapitoly <3 O_O  :-)

5 Mula Mula | 21. září 2014 v 11:52 | Reagovat

BUde niekedy pokracko?? PROSIM

6 Tew* Tew* | Web | 21. září 2014 v 16:08 | Reagovat

[5]: Nevím, jak je na tom Terry. Další kapitola je totiž na ní a zatím, jak je vidět, stále nic... Bohužel. :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama