Dark Sense ► Prolog + 1. Kapitola

3. března 2014 v 17:13 | Tew* |  Dark Sense (Spoluautorská s Terry)
Téma: The Vampire Diaries
Pár: Klaus & Elena
Hl. postavy: Klaus, Elena, Matt
Vedlejší postavy: Jenna, Jeremy, Bonnie, další
Anotace: Elena je obyčejná dívka, která je vdaná, od konce střední školy, za svého dlouholetého přítele Matta Donovana. Plánují spolu společnou budoucnost, ale co se stane, když se ve městě objeví Klaus, který potřebuje dvojnici a je mu jedno, přes jaké překážky půjde?
Tew*: Nová spoluautorská povídka se skvělou spisovatelkou Terry. :) Doufám, že se bude líbit. :)
Kapitolu psala: Terry

Budu ráda za každý komentář! :)Prolog
"Paní Donovenová, přišel vám dopis!" rozzářil se Matt, věděla jsem, co je ten dopis zač. Seděla jsem na sedačce, když jsem uviděla, jak na mne mává bílou obálkou s velkým úsměvem, vyskočila jsem a chtěla po ní chňapnout, avšak on mi uhnul. "Eleno, jestli pak si ten dopis chytíš," škádlil mne můj novomanžel. Ano, vzala jsem si blonďatého Matta Donovena, toho kluka, se kterým jsem chodila takřka od čtyř let. Nedokázala jsem si představit život s nikým jiným, hned po maturitě jsem mu řekla své ANO.
"Matte! Dej mi ten dopis," udělala jsem na něj své psí oči. Ten dopis, co momentálně spočíval v jeho rukou, byl poklad, poklad, který mi odhalí budoucnost. Oznámí, jestli jdu na stejnou vysokou, jako Matt, který se tam dostal díky sportovního stipendia.
"Už jsem to otevřel," zatvářil se provinile, ale stále s tím dětským úsměvem. Zamračila jsem se na něj a až teď si všimla, že je obálka roztržená.
"A?" nadechla jsem se, v ten moment už mě svíral v náručí.
"Jedeme spolu na vysokou!" vrhl se na mé rty, já sotva popadala dech, nemohla jsem tomu uvěřit, dostala jsem se na Whitmore college! Byla jsem nejšťastnější holka, pardon, žena pod sluncem a myslela jsem si, že to tak i zůstane…
1. kapitola
"Podle mě to musíme oslavit!" zahlaholila moje kamarádka do telefonu, když jsem jí tu novinu oznámila. Bonnie… Má druhá nejlepší kamarádka se hned po maturitě odstěhovala do Kalifornie, prý ji Mystic Falls unavovalo.
"Jo, to rozhodně, tak za hodinku v Grillu?" navrhla jsem jí, neozývala se pár sekund. "Bonnie?" připomněla jsem se.
"Ehm," vyhrkla, "a co, kdybys přišla ke mně?" zeptala se mne velice iniciativně.
"Jo, proč ne, přinesu víno!" zasmála jsem se do sluchátka a rychle zavěsila. Ležela jsem v jedné posteli s Mattem, měla jsem přes sebe přehozenou jen bílou přikrývku, sledoval mne, jako nějaký napínavý film.
"Musím jít k Bonnie, budeme slavit," vtiskla jsem mu jednu letmý polibek do koutku rtů. On si mne však přitáhl zpátky k sobě.
"A nevydrží to bez tebe ještě patnáct minut?" dělal mi návrhy a přejížděl po odhalené klíční kosti.
"Patnáct minut?" nadzvedla jsem jedno obočí. Zasmál se, ale já se z jeho sevření vymanila. "Bohužel, pane Donovene, musím jít. Slibuju, že se ti vrátím," mrkla jsem na něj. Praštil hlavou do polštáře a koukal se na bílý strop.
"Přijedu pro tebe," navrhl mi.
"Je to kousek," zavrtěla jsem hlavou a soukala se do krátkých letních šatů na ramínka. Přešla jsem do koupelny k zrcadlu a rozčesala si své hnědé dlouhé vlasy, řasy si obtáhla řasenkou a rty obtáhla průhledným leskem. Když jsem se vrátila do pokoje, Matt už neležel na posteli, povzdechla jsem si a obula si boty na nízkém podpatku. Sbalila jsem do tašky víno, které jsem myslela, že otevřu, až se s Grillu s Bonnie vrátíme tady, bohužel, přeje si, abych šla k ní, co nadělám.
"Ahoj!" houkla jsem přes dům a vydala se na tu dlouhou cestu až k jejímu domu. Nic se venku nezměnilo, i když svět pro mě měl teď úplně jiný význam, je to týden, co jsem se stala něčí manželkou, a abych pravdu řekla, tak jsem si tak vůbec nepřipadala, byla jsem stejná, i Matt byl stejný. Moje teta stále nedokázala pochopit, jak jsem si mohla vzít Matta, když jsem tak mladá a nejsem těhotná. Nebrala jsem její řeči v potaz.
Zaťukala jsem na dveře Bonnie Bennetové, která za pár týdnů odjíždí na stáž do Velké Británie. Ano, a tak se naše skupinka oddělila. Caroline odjela do Kalifornie, Bonnie zmizí ve Velké Británii, jen já a Matt jsme si řekli, že zůstaneme na jihu Ameriky.
"Konečně jsi přišla," pověděla Bonnie hned, jakmile otevřel dveře, zamračila jsem se, vypadala zvláštně, ustaraně. Její jindy veselé oči plné života byly teď smutné. Jindy tmavá pokožka byla bílá, jako vápno.
"Stalo se něco?" povytáhla jsem obočí, ona ihned zavrtěla hlavou a snažila se o nepřesvědčivý úsměv. "Bonnie," chytla jsem ji za paži, "co se stalo? Mě to můžeš říct," ujišťovala jsem ji. Ona jen mávla rukou a rychle mě pustila dál.
"Běž si sednout do obýváku, hned přijdu," vzala mi z ruky tašku a odešla do kuchyně. Zvláštní, byla prostě zvláštní, nikdy se nechovala tak tajemně. Odešla jsem si tedy sednout do obýváku. Bylo neuvěřitelné ticho, ani jsem neslyšela Bonnie z kuchyně, po chvíli jsem toho už měla dost, zvedla se ze sedačky a otočila se, v ten moment jsem se neuvěřitelně zlekla. Přede mnou stál muž. Nemohla jsem popadnout dech. Takový šok, ale kdo to je? Měl světlé vlasy a pokřivený úsměv, ruce měl za zády.
"Pardon? Kdo jste?" vykoktala jsem ze sebe a rozhlížela se na všechny strany, jestli náhodou neuvidím černovlásku Bonnie. Vítězoslavně se usmál.
"Jsem Niklaus, můžeš mi říkat Klaus, nebo Nik, jak chceš," rozhodil ruce. Přešel blíž ke mně, já stála naprosto ztuhlá uprostřed pokoje.
"To je hezké, ale stále tak nějak neví, kdo jste," špitla jsem. "A kde je Bonnie…"
"Lásko," oslovil mě, otřásla jsem se potom, "řeknu to takhle, takovou kamarádku, co máš ty, bych rozhodně nechtěl," zavrtěl hlavou. "Nedokážu si představit, že by mě nějaký kamarád prodal, jen pro své blaho." Svraštila jsem obočí, ani trochu jsem nechápala, co se tady děje.
"Bonnie!" zakřičela jsem její jméno, jak nejvíc to šlo, konečně se objevila za jeho zády, byla snad ještě víc bílá, než před tím.
"Promiň, Eleno," polkla ta slova a po tváři se jí rozlily slzy. "Ale nemohla jsem jinak…"

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Clare Clare | 3. března 2014 v 18:39 | Reagovat

vypadá to dobře :-) těším se na další

2 bara bara | 4. března 2014 v 13:09 | Reagovat

:-)

3 *Lexi* *Lexi* | E-mail | Web | 26. července 2014 v 20:12 | Reagovat

WOW! úžasné! =) ???

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama