It's Our Beggining, Elena ► 4. Kapitola

1. března 2014 v 18:57 | Tew* |  It's Our Beginning, Elena
Téma: The Vampire Diaries
Pár: Damon & Elena
Hl. postavy: Damon, Elena, Stefan
Vedlejší postavy: Jenna, Jeremy, Bonnie, Caroline, Katherine, atd...
Anotace: Elena je obyčejná dívka, která se stále vyrovnává se smrtí svých rodičů. Ve škole poznala tajemného Stefana a myslí si, že on by jí možná pomohl přemoct srdcebol. Líbí se jí, ale líbí se ona jemu? A navíc jí začínají chodit růže od tajemného cizince. Kdo zatím je? Jak se vypořádá se všemi novinkami? A co když tajný ctitel nebude vysněným princem na bílém koni, jak si myslela?
Tew*: Tahle povídka je převedená z mého předešlého blogu, kde zůstala nedokončená, takže sem ji budu přidávat až do konce. :) Snad se bude líbit. :)

Poznáš mě, až ti přijde růže, která spolu s ostatními bude číslo tvého věku.
Přečetla jsem si to a znovu se rozhlédla. Na jednu stranu jsem byla zvědavá, ale na druhou jsem se bála. Když jsem konečně vyšla z domu, kde jsem nechala třináctou květinu, tak jsem přešla k autu. Za stěračem jsem měla další růži. Polkla jsem a znovu se rozhlédla. Ale nikoho jsem neviděla. Jediné co tu bylo to krákání havrana a tahle čtrnáctá růže. Znovu jsem ji tedy odnesla do vázy k ostatním a pak jsem přeběhla, pro jistotu už, k autu. Nastartovala jsem hned, jakmile jsem nastoupila a připoutala se. Vím, říkala jsem si, že půjdu pěšky, ale potom, co jsem objevila tu třináctou růži, řekla jsem si, že pojedu autem. Ale hlavně kvůli té čtrnácté květině jsem se rozhodla jet.
Přejela jsem k náměstí, kde jsem zaparkovala u Grillu a vydala se na smluvené místo potkání s Bonnie. Tam jsem načapala i Caroline ve žlutých a volných šatech. Moc jí to slušelo. Bonnie na sobě měla džíny a tričko, které měla překryté lehkým svetříkem. Objala jsem obě dvě. Avšak Caroline skoro hned odešla mluvit se spoluobčany. Tak jsme s Bonnie rozdaly pár letáků s programem do večera a pak jsme si vyzvedly svíčky.
,,Ahoj Matte." Pozdravila jsem ho a usmála se. ,,Děkuju." Dodala jsem, když mi zapálil svíčku.
,,Nemáš zač," odpověděl s úsměvem. Znovu jsem se usmála a otočila se. Zapálila jsem něčí svíčku.
,,Ahoj," zašeptal Stefan.
,,Ahoj," odpověděla jsem a podívala se na Matta a pak na kometu. Matt měl ublížený výraz. Povzdechla jsem si, ale dívala jsem se s úsměvem na tu úžasnou kometu.
,,Omlouvám se," začal a přistoupil k mé osobě. ,,Za ten včerejšek. Nebyl jsem zrovna ve své kůži." Osvětlil tu situaci.
,,To je v pohodě, chápu to Stefane.." zamumlala jsem.
,,Lidi! Honem pojďte, Vicki je pryč!" zavolal na nás můj bratr. Sfoukla jsem svíčku a přeběhla k němu.
,,Uklidni se, Jeremy. Co se stalo?" zeptala jsem se.
,,Vicki.. už hodinu je pryč. Nikdo ji neviděl." Mluvil můj bratr dál a dál.
,,Cože?" zeptal se starostlivě Matt.
,,Vzala si nějaké prášky, ale z práce by přece jen tak neodešla." Zavrtěl Jeremy hlavou.
,,Prášky?" zeptala jsem se. ,,Ty dealuješ?!" Zamračila jsem se.
,,Teď to necháme na jindy a podíváme se po ní." Přerušil naši debatu Matt. Všichni jsme přikývli.
,,Podívám se.. já nevím, po střechách?" zeptala jsem se.
,,Dobře, Jeremy, ty si vezmi náměstí a já projdu domy. Stefane.. pomůžeš nám?" zeptal se Matt a naše pohledy se přesunuli na Stefana.
,,Pomůžu.. podívám se po dalších střechách." Řekl. Všichni jsme přikývli. Bonnie s Caroline se ještě rozdělily do uliček kolem náměstí.
,,Tak já si vezmu tamty a ty si vezmi tamty." Ukázala jsem na domy naproti Grillu. Já sama se rozešla hned do budovy vedle. Když jsem se však otočila, tak Stefan už nestál na svém místě.
,,Ne! Prosím!" Uslyšela jsem z domu přede mnou. Podívala jsem se nahoru a na římse se Vicki pokoušela držet rovnováhu. Nějaký muž jí držel za paži a nakláněl s ní. Rozeběhla jsem se tam a vyběhla rychle schody. Potichu jsem přešla ke dveřím vedoucím na střechu.
,,Ale, ale... Pokud chceš být silný stejně jako já, tak musíš udělat to, co nechceš." Uslyšela jsem. Nerozmýšlela jsem se a vběhla tam.
,,Vicki!" vykřikla jsem. Byla tu sama, přesto jsem to slyšela. Sklonila jsem se k ní. Roztrhla si stehy a byla vystrašená.
,,Eleno?" zašeptala a pohlédla na mne uplakaným pohledem.
,,Co se stalo?" zeptala jsem se a pomohla jí na nohy.
,,Já..nevím. Ani nevím, kde jsem se tu vzala.." zašeptala znovu a sáhla si opatrně na krk. Sykla bolestí. ,,Potrhala jsem si stehy." Povzdychla si. Přikývla jsem.
,,Tak pojď. Matt se o tebe bojí." Řekla jsem a pomalu jsem ji odvedla do Grillu. Jakmile jsme tam dorazily, tak jsem obvolala ostatní. Tedy kromě Stefana. Jelikož jeho číslo jsem neměla.
,,Díky, že jsi mi pomohla." Pousmála se na mne Vicki. Přikývla jsem a usmála se.
,,Nemáš vůbec zač. Hlavní je, že jsi snad v pořádku." Pousmála jsem se, ale to už k nám přeběhl Matt a objal svou sestru.
,,Vicki, co jsi prosím tě vyváděla?" zeptal se a dál ji objímal.
,,Promiň, Matty. Omlouvám se.." šeptala.
Tak toto byl náročný den. S vypjetím všech sil jsem dojela na příjezdovou cestu a vystoupila z auta. Jako mátoha jsem přešla ke dveřím, u kterých ležela další růže. Moc jsem to nevnímala. Čapla jsem ji do ruky, odemkla a unaveně, napůl spící jsem za sebou zavřela. Sundala si botky a růži dala do vázy. Pak jsem se pomaličku vplížila nahoru do svého pokoje a vyčerpaně jsem se doploužila do koupelny, kde jsem se odlíčila. Učesala si vlasy a vyčistila zuby. Převlékla jsem se do pyžama, které jsem si přinesla a poté jenom ulehla ke spánku. Konečně jsem usnula. Jupí!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bara bara | 4. března 2014 v 14:03 | Reagovat

:-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama