It's Our Beggining, Elena ► Prolog

1. března 2014 v 18:45 | Tew* |  It's Our Beginning, Elena
Téma: The Vampire Diaries
Pár: Damon & Elena
Hl. postavy: Damon, Elena, Stefan
Vedlejší postavy: Jenna, Jeremy, Bonnie, Caroline, Katherine, atd...
Anotace: Elena je obyčejná dívka, která se stále vyrovnává se smrtí svých rodičů. Ve škole poznala tajemného Stefana a myslí si, že on by jí možná pomohl přemoct srdcebol. Líbí se jí, ale líbí se ona jemu? A navíc jí začínají chodit růže od tajemného cizince. Kdo zatím je? Jak se vypořádá se všemi novinkami? A co když tajný ctitel nebude vysněným princem na bílém koni, jak si myslela?
Tew*: Tahle povídka je převedená z mého předešlého blogu, kde zůstala nedokončená, takže sem ji budu přidávat až do konce. :) Snad se bude líbit. :)


Milý Deníčku,
dnes jsem se rozhodla. Vstávala jsem po dlouhé době připravená na nový den. Dokonce i trochu veselá. Tohle je to, co potřebuji. Jeho jméno je Stefan Salvatore a vložil mi nový náznak radosti do mého života. Dnes ho uvidím ve škole. A moc se těším, jelikož být s ním, znamená překonávat bolest ze ztráty rodičů. Navíc teď to s Vicki, nevím, co se stalo, ale nás všechny to zasáhlo a hlavně Matta. Ale to musíme nechat, nebo ještě o tu lepší náladu přijdu a to já přece vůbec nechci. Že?
Zaklapla jsem svou zelenou knížečku, vstala jsem od okna i s ní a ukryla jsem ji za obraz koně nad mou postelí. Tento můj malý přítel, deník, zná všechna má tajemství a já jsem ráda, že je mohu říct, tedy napsat, aspoň jemu. Dostlala jsem svou postel a zkontrolovala svůj vzhled v zrcadle. Usmála jsem se na sebe, nadechla a vzala ze země mou tašku. Ještě jednou jsem zkontrolovala svůj pokoj, zda je v něm všechno v pořádku. I přes veškerou radost se mi něco nezdálo. A nejspíš to bylo tím velkým havranem, který posedával na mém parapetu. Zatřepala jsem hlavou a seběhla schody vedoucí do haly. Odložila jsem tašku k botníku a s úsměvem jsem přešla do kuchyně. Jenna jako obvykle nestíhala a nevěděla co nám dát. Jeremy se líně opíral o kuchyňskou linku a usrkával kávu. Povzdychla jsem si, ale radši jsem jeho chování teď neřešila. Nalila jsem si velký hrnek kávy, přidala do ní mléko a zamíchala. Pak jsem upila z lahodně vonícího šálku a mé starosti s havranem byly tatam.
,,Tak jo, tady jsou peníze. Něco si kupte k jídlu a já už musím jít. Ještě přijdu pozdě," mumlala Jenna když už se rozebíhala z domu. Usmála jsem se, dala peníze do kapsy a pila dál svůj šálek. Měla jsem ještě čtvrt hodiny, než přijede Bonnie, má nejlepší kamarádka. Za to Jeremy se vypařil skoro hned po Jenně. Zavrtěla jsem hlavou a dopila svou kávu. Vzala jsem si jablko a rozkrájela si ho na kousky, pečlivě je okrájela a už jsem chrupala své kousky jablka. Zrovna dávali v televizi nějaké zprávy o zmizelých lidech. Zaujatě jsem to pozorovala. Nějaký pár v lese stanoval a skončil mrtvý, rozsápáni nějakým zvířetem. Zavrtěla jsem hlavou.
,,V Mystic Falls? Vážně?" optala jsem se televize, tedy vlastně sama sebe. Odpovědí mi bylo ťukání na dveře. Podívala jsem se na hodiny, ale měla jsem ještě pět minut do příjezdu vždy přesné Bonnie. Zaujatě jsem přešla ke dveřím a otevřela. Nikde nikdo, jen na rohožce ležela rudá růže. Vzala jsem ji do ruky a přivoněla si. Voněla krásně. Zalezla jsem zpátky do domu a růži dala do vázy s vodou. Ta krásná květina měla velmi tmavý odstín rudé. Musela být velice pečlivě pěstována, šlechtěná. Zajímalo mě, zda někdo posílá Jenně květinu. Protože mně to rozhodně nemohlo být, vždyť nemám nikoho, kdo by mi dával růži. Ale jak jsem tak přemýšlela, tak mě jen napadlo, že by Jenna mohla mít tajného ctitele, protože s nikým zrovna nechodila. Možná to byl Logan Fell. Ale jenom možná. Takhle jsem dumala dobrých pět minut, než se před domem rozezněl klakson auta mé kamarádky. Usmála jsem se, ještě jednou přivoněla k růži a pak jsem jen vzala tašku, obula si své tenisky a se zamknutím dveří jsem vyběhla za svou kamarádkou.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 bara bara | 4. března 2014 v 13:14 | Reagovat

:-)  :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama