Talk To Me ► 2. Kapitola

28. dubna 2014 v 22:21 | Tew* |  Talk To Me
Téma: The Vampire Diaries & Teen Wolf
Hlavní pár: Derek & Elena
Další páry: Scott & Allison, Stiles & Lydia
Hl. postavy: Elena, Derek, John Gilbert, Scott, Stiles, Allison, Lydia
Vedlejší postavy: Isaac Lahey, Mellisa McCall, Šerif Stilinski, Peter Hale
Anotace: Nastěhování se do ještě zvláštnějšího městečka, než je Mystic Falls jde? Ano. Pro Elenu Gilbertovou je to zvláštnější městečko Beacon Hills. Se svým nově nalezeným, biologickým otcem Johnem se pomalu dává dohromady jako dcera s otcem. Co se však stane, když se Elena, i přes všechny Johnovy zákazy vydá do sklepa, který je věčně zamčený, a najde tam spoutaného muže?
Tew*: Ano! Taky jsem podlehla seriálu Teen Wolf. :D Jsem sice jen na začátku třetí série, ale úplně jsem si to zamilovala. :D A během toho mě napadla tahle povídka. Pár Derek/Elena mi přišel celkem... zvláštní, ale zajímavý a tak jsem se do toho pustila. :D Tak snad se vám bude tahle povídka líbit.

Moc prosím o komentáře, abych věděla, zda se líbí! :) Prosím, piště názory, ať vím, zda v této povídce pokračovat dál nebo ne. :) Děkuji. :)


Elena seděla u stolu naproti svému otci a pozorovala ho, jak v poklidu jí večeři. Udělal jim kuřecí maso s kari omáčkou a těstoviny. Bylo to jedno z jejích nejoblíbenějších jídel, ale jeho chování ji k jídlu přimělo cítit spíš opovržení.
Pamatovala si ho jako toho 'zlého' strýčka, bratra jejího otce, kterého objevila jako nevlastního. Proč se to muselo stát? Blesklo jí hlavou a ona si povzdechla.
,,Děje se něco, Eleno?" zeptal se jí John a ona zavrtěla hlavou a dál se nimrala v jídle. ,,Nechutná ti? Myslel jsem, že je to tvé oblíbené," řekl a odložil svou vidličku. Teď jí přišlo, že se chová nevděčně. Udělal její oblíbené, věděl to a ona je neschopná to sníst jen kvůli tomu, že se její svět převrátil vzhůru nohama. A to jídlo bylo opravdu dobré.
,,Chutná, jen nemám moc hlad, smím si to nechat na později?" zeptala se ho.
,,Jistě, já už musím jít, takže si to potom přihřej v mikrovlnce, zlato." Řekl, uklidil svůj talíř a příbor do myčky a přešel k ní. Políbil ji do vlasů jako opravdový otec a odešel z domu.
,,Svoboda," šeptla Elena a dala zbytek do lednice na později.
Když vešla do svého pokoje nahoře, tak se hned pustila do prohledávání krabic. Hledala svůj deník, který nemohla už pár dní najít. Prohledala snad všechny krabice co tu měla.
,,Doufám, že není ve sklepě," zanadávala si pro sebe, když si uvědomila, jakou má kliku.
Vzala si vlásenku a vydala se po schodech dolů a do zadní místnosti domu, odkud mohla jít do sklepa. Bylo to zamčené na zámek a poté i samotné dveře byly zamčené.
,,Díky Car, že jsi mě už v devíti naučila, jak odemknout něco, co je tajné." Zamumlala si pro sebe, než se pustila do odemykání zámků vlásenkou. Byla to hračka. Tohle dělala skoro každou chvíli... tedy, ne že by to někdy přiznala, pomyslela si.
***
Derek vzhlédnul, když jeho citlivý sluch uslyšel odemykání. Přišel ho mučit? Že by už konečně?
,,To je tma, kde mám hledat?" zanadával ten nejsladší a nejméně očekávaný hlas. Přitiskl se ke zdi, ale to zarachotily jeho řetězy. Bylo to tichí a tak doufal, že si toho nevšimla.
Viděl, jak dveře otevřela ještě víc, aby sem šlo světlo. On byl v temném koutě, takže pokud nerozsvítí, tak by nebyl vidět. Takže ona je lovkyně? Bude jako Allison, která jen stála a sledovala jeho mučení? Proč zrovna ona? Ta sladká Elena?
,,Proč zrovna sklep? Nesnáším tmu," zašeptala si pro sebe, stejně to ale slyšel. ,,Navíc strašidelné zvuky. Bravo, Eleno. Akorát si přivodíš noční můry." Mluvila pro sebe a slyšel, jak hmatá po světla, když její dlaně neúspěšně hledaly vypínač.
Skoro ani nedýchal. Je nevinná, blesklo mu hlavou. Ale to byla Allison taky a nic neudělala. Jen sledovala jeho mučení. Málem se modlil za to, aby Elena byla jiná.
,,To zvládneš Eleno, jen přestaň hledat jak zapnout světlo a vem si baterku," mluvila dál pro sebe a jemu zacukali koutky rtů. Slyšel, jak něco zašramotilo, když zašla pryč ze sklepa a pak se vydala po schodech dolů. Napjal se v očekávání. Mířila baterkou ale jinam, než byl. Stále byl skrytý ve tmě.
Měl chuť do něčeho praštit a jak pohnul rukou, tak zachřestil řetězy, až uslyšel poplašený výkřik a osvítilo ho ostré světlo baterky .Syknul, jak byl zvyklý na tmu.
,,Proboha," zašeptala a odtáhla baterku z dosahu jeho očí. ,,Omlouvám se," šeptla a bez rozmyslu šla k němu. Zbláznila se? Byl cizí, připoutaný a mohl jí klidně ublížit.
,,Co to děláš?" zachraplal. Byl tu od rána, teď byl večer a celou dobu neměl ani doušek vody.
,,Chci ti pomoct," řekla mu Elena jen a Derek se zamračil.
,,Nemůžeš, tvůj otec, pokud to byl on, tak ten by na to přišel a měla by jsi potíže." Zavrčel na ni, až sebou škubla. Odkdy vlastně jemu záleželo na někom od lovců?
,,Můj otec tohle udělal?" zděsila se Elena a zůstala zírat na vězně. Derek pomalu přikývl a uvědomil si, že ona je úplně jiná. Chtěla mu pomoci i za cenu toho, že by ji načapal otec.
,,Ty tu bydlíš?" zeptal se místo toho a pozoroval ji.
,,Ano, ale do sklepa jsem měla přísný zákaz vstupu a teď už vím proč. John tu mučí lidi, myslím.. tebe." Zašeptala skoro plačtivě. Dostal chuť ji obejmout. Sakra, měl by se klidnit.
,,Takže jsi o tomhle nic nevěděla? A John? Svému otci říkáš John?" zeptal se jí Derek. Povzdechla si a posadila se naproti němu ke zdi, kde skrčila kolena k hrudi. Objala si je rukama.
,,Ano, jelikož jsem až do nedávna nevěděla, že je to můj otec. Vždy jsem si myslela, že moji rodiče... nakonec se ukázalo, že to byl právě strýc John, kdo je můj otec. Matku neznám," pokrčila rameny a zastrčila si pramen vlasů za ucho.
,,Já z rodiny vlastně nikoho už nemám," zamumlal Derek s povzdechem.
,,To je mi líto," špitla a on si ji zůstal prohlížet. ,,Jsem Elena," dodala své jméno.
,,Derek," odpověděl a pozoroval ji.
,,Proč jsi tady, Dereku?" zeptala se. Když slyšel jeho jméno z jejích úst, byla to pro něj rajská hudba.
,,To ani nechtěj vědět, Eleno." Povzdechl si a pak uslyšel auto vjíždějící k domu. ,,Musíš jít, zamkni za sebou a jdi pryč. Někdo přijel a jsem si jistý, že by jsi tu neměla být." Dodal a ona přikývla. Sebrala baterku a chtěla se rozeběhnout nahoru, ale zastavila se. Přeběhla k němu a políbila ho na tvář.
,,Najdu způsob, jak tě osvbodit, Dereku." Zašeptala k němu, než se Elena rozeběhla po schodech, které brala po dvou. Když se zavřeli dveře, znovu osamotněl.
Derek jen doufal, že se mu ta rozkošná Elena vrátí. Její společnost se mu líbila a ten polibek na tvář se ho dotkl přímo v srdci.
***
Elena to všechno pomocí vlásenky zase zamkla a utekla do kuchyně, kde si doohřívala jídlo z ledničky, když dovnitř vešel John. Očividně v dobré náladě.
,,Jdeš si teprve dohřát jídlo? Vše do školy máš připravené?" zeptal se jí a ona přikývla. Neměla náladu s ním mluvit, protože Elena věděla, čeho byl schopný. Derek dole byl živoucím důkazem. Chudák, prolétlo jí myslí. Musí mu pomoci.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Anketa

Byl/a jsem tu

KLIK :)

Komentáře

1 Nika Nika | 28. dubna 2014 v 22:33 | Reagovat

To bylo tak sladký :D moc se těším na další :-D

2 Beris Beris | 28. dubna 2014 v 22:38 | Reagovat

Moc pěkný :-D už aby byla další kapitola :D  :D  :D

3 Perla Perla | Web | 29. dubna 2014 v 7:39 | Reagovat

Takžeee... kde by som mala začať? Povedala si, že chceš vedieť, aký to je dlhý komentár, drahá. :-P  :-D

Tak teda... časť a mi vcelku páčila, bolo to skvelé, ale to predsa vieš. Elena ma len tak trocha prekvapila, že nechala Johna, aby jej dal pusu do na čelo. To by som si nedokázala predstaviť, že tá Elena, ktorá mu povie, že ho neznáša ho takto nechá. :-D

Keď našla Dereka, tešila som sa ako malé dieťa a rozmýšľala, či začne kričať, alebo vystrájať, no ona? Zvládla to celkom bravúrne, myslím si.Hoci to mi prišlo v istú chvíľu trocha nereálne, že keď jej povedal, nech ho nechá tak, tak hneď sa s ním začala rozprávať. Pravdepodobne mohla aspoň trocha spanikáriť, aby ju tam Derek mohol ešte upokojiť. :-D  :D Ale tak nič no, aspoňže nadviazali nejaký ten kontakt. Typujem, že teraz ako náhle John odíde z domu, tak sa k nemu nasačkuje Elena, pretože jej výskumnícka duša jej nedovolí ostať stranou. Bude pekné pozorovať, ako sa takto dostanú ďalej. :-D  :-D
Síce Derek ma prekvapuje už od začiatku, pretože by mi nikdy nenapadlo, že sa do niekoho zapozerá len tak na prvý pohľad, ako to urobil s Elenou. Alebo to bude tým, že starne? :-P Každopádne sa mi kapitola veľmi páčila a rozhodne sa teším na pokračovanie.

Dnes som v škole až do večera, pretože mám až dve školy (normálna a jazyková) a to znamená, že dúfam, keď príde, budem tu niečo mať. :-D  :-D  :-D A chcem sa spýtať, nerozmýšľala si náhodou nad tým, aby si urobila nejakú spoilerovú animáciu s nimi dvoma? Aby som mala aspoň predstavu, čo s nimi bude? Viem, som príliš otravná,  ale zároveň som sa do tejto poviedky zažrala, takže... :-D  :D  :-P

4 Stella Stella | 29. dubna 2014 v 10:45 | Reagovat

Super :-) těším se na další :D  :D  :D

5 Anita Anita | 29. dubna 2014 v 13:53 | Reagovat

moc pěkný, nemůžu se dočkat další :-D  :-D  :-D

6 Thalia Thalia | 29. dubna 2014 v 14:05 | Reagovat

Teda moje reakce by byla asi úplně jiná než Eleny, já bych asi nejdřív pištěla, pak projistotu zdrhla za dveře a tam bych se chvíli uklidňovala a až pak bych se odvážila jít zjistit kdo je vlastně zač te chlap v řeťezech :-D  :-D  :-D očividně je Elena statečnější než já :-D  :-D  :-D od Dereka jsem čekala, že se jí bude bát a ná že se jí bude snažit uklidnit, to nechápu jak jí může tak rychle věřit i když se mu líbí :-D  :-D  :-D jinak už se moc těším na další kapitolu :D  :D  :D

7 Sarah Sarah | 29. dubna 2014 v 17:03 | Reagovat

Super :-D  :-D  :-D  :-D

8 Ellie Ellie | Web | 29. dubna 2014 v 17:27 | Reagovat

páni, tuhle povídku jsem si zamilovala..pár Elena + Derek, by mě v zivote nenapadl, ale jak vidim neni to az tak spatne...nemám sice Elenu ráda, ale v téhle povidce je jina, neni tak ufnukana, takze na ni mozna tady zmenim nazor :)..urcite bud ucist dal a netrpelive cekat na dalsi cast, pac je to dokonale :) :)

9 LinDee LinDee | 3. května 2014 v 22:52 | Reagovat

aprostá paráda! Je to tak jiný, tak parádní! Máš opravdu talent. Je to báječně napsané a nádhereně stylizované. Moc se mi to líbí :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama