On the Other Side

9. května 2014 v 21:17 | Tew* |  Short Tales
Téma: The Vampire Diaries
Pár: -----
Hl. postavy: Stefan
Vedlejší postavy: Lexi, Alaric, Caroline
Anotace: Stefan se dostal na druhou stranu, která však ještě nepocítila změnu, která by měla nastat se smrtí dvojníka. A tak se setkává s dlouho ztracenými přáteli.
Tew*: Absolutně tomu nemůžu uvěřit. :'( Tohle se ale prostě děje. Pevně věřím, že ho zase vrátí, protože je to hlavní postava, no ne? Jen co jsem viděla díl a ten konec, tak jsem prostě musela něco napsat. Je to krátké, ale napsala jsem, co jsem chtěla. A neztrácím naději....

S bolestí v srdci, které mu bylo vytrženo se díval kolem sebe. Odteď byl mrtvý. Zemřel a není cesty zpět. Ztratil veškerou naději. Jeho šance na přežití zmizely v okamžiku, kdy se díval na své srdce v rukou Tylera. Vlastně ne. Byla to Julianova chyba, že zemřel.
Rozhlédl se znovu, všude bylo ticho, klid. Rozešel se po cestě v Mystic Falls. Divil se, že tu je takový klid, ale asi neměl. Poutníci to tu všechno změnili.
,,Stefane! Ne! Pomozte mi! Prosím! Pane bože! Ne," uslyšel hlas Caroline. Překvapeně se tam rozeběhl a zůstal stát. Viděl, jak pláče nad jeho tělem, které bylo nyní šedé, poseté žilkami. A jeho srdce leželo pár stop vedle něj. Instinktivně si sáhl na hruď, do míst, kde mělo být. Žádné zranění už neměl. Jak vlastně mohl mít zranění, když byl duch?
,,Caroline, neplakej. Jsem tady," poklekl vedle ní, ale ona ho neslyšela. Jen dál usedavě plakala. Zkroušeně zavrčel a vstal. Musel odsud, tohle vidět nechtěl. Nemohl tohle vidět. Co si pomyslí jeho bratr, Elena? Co všichni jeho blízcí? A to jich moc nebylo. Zrovna, když byl s bratrem vcelku za dobře.
Jako na zavolanou, se ocitl neznámo kde. Jako kdyby někdo jen přepnul vypínačem. V jednu chvíli stál nad Caroline a svým tělem a v druhou chvíli byl někde v hlubinách lesa.
,,Prosím, řekni mi, že tě jen vidím bloumat po lese a neslyšíš mě, protože jestli jsi mrtvý, tak budu naštvaná a šťastná zároveň." Ozval se za ním velmi známý hlas. Ohlédl se a překvapeně se díval na svou blonďatou přítelkyni, která mu vždy pomohla.
,,Lexi," vydechl a na tváři mu to vykouzlilo úsměv.
,,Takže mě slyšíš, nevím zda ti mám dát facku za to, že jsi neopatrný a nebo tě obejmout." Řekla mu a dala si přemýšlivě prst na bradu. Tohle na své přítelkyni vždy miloval. Z každé špatné události dokázala udělat dobrou.
,,Bral bych to objetí, protože právě teď toužím po nějakém kontaktu?" navrhl jí a ona k němu s úsměvem přešla a objala ho.
,,To, že se druhá strana rozpadá, má i nějaký dobrý vliv. Můžu tě obejmout a dokonce vidět." Řekla radostně a rozešla se s ním lesem.
,,Jo, nějaká ta pozitiva tu jsou," zamumlal, ne moc šťastný.
,,Ale no tak! Bude to legrace, uvidíš. Dokážu rozveselit tu tvou smutnou náladu, bručoune." Napodobila jeho výraz a on se musel zasmát.
,,Tolikrát jsem tě chtěl vidět a najednou tu jsem s tebou, můžeme si povídat prakticky nepřetržitě," řekl Stefan.
,,No, ano i ne. Zatím jsem nepotkala moc lidí." Pokrčila rameny blondýnka a rozmáchla pažemi do vzduchu. Tvář nastavila měsíci na obloze.
,,Koho jsi potkala?" zeptal se jí zvědavě, chtěl vědět, zda nepotkala někoho jemu známého taky.
,,Bylo jich pár, dokonce i toho původního upíra, Kola, aspoň myslím, že se tak jmenoval. Trochu jako malé dítě v chování, ale jinak sexy." Odpověděla a on protočil oči. Samozřejmě, jak jinak by na jeho přítelkyni Lexi měl zapůsobit nějaký muž? ,,Ale nemysli si, že jsem nebyla i u tebe. Hlídám tě, nevíš o mě, ale já tě sledovala. Jako oko v hlavě!" prohlásila pyšně. Ano, i jeho kamarádka se občas chovala jako pětiletá, ale právě to byla jedna z mnoha vlastností, co se mu na ní líbila.
,,Nikdy bych nečekal, že tu budeš ty. Zrovna ty jsi mi přišel, že přežiješ." Odnikud se zjevil nejlepší přítel jeho bratra.
,,Ricku," zamumlal a ihned si dopřáli kamarádské objetí. Oni byli také přátelé, ale Rick a Damon měli k sobě velmi blízko.
,,Zdá se, že jsme v pytli všichni." Odvětil mu přítel a Stefan se pousmál.
,,Je mi líto, že vás nejspíš už nepřivede nikdo zpět," zašeptal pak, do doby než zemřel, měl alespoň nějakou naději. Teď? Absolutně žádnou, protože se na nic nepřišlo.
,,Neztrácej naději, však oni nás tu nenechají," neztráceli ostatní optimismus. Jenže on? Jeho optimismus byl v tahu. Odešel si po svých od něj pryč. Sbalil si svých pět švestek a zmizel.
,,Jasně, nenechají." Zamumlal, když se podíval na své přátele. Musel mít naději. Hlavně kvůli nim. Oni museli žít. Stejně jako on.
Stefan Salvatore nikdy moc nevěřil, že se zázraky dějí. Ale pak se objevila Lexi a pomohla mu od jeho rozparovačského já. Stála při něm v dobrém i zlém.
Pak potkal Elenu Gilbertovou. Podle poutníku si byli vesmírem souzeni. A on to tak cítil, ale teď? Chtěl, aby byla šťastná. S jeho bratrem, který by pro ni obětoval naprosto vše. Za ně byl šťastný.
A teď věřil na zázraky? Ano, věřil. Protože jedině zázrak je může dostat z tohohle místa a navrátit jim jejich životy.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 R | velvethorse.blog.cz R | velvethorse.blog.cz | Web | 9. května 2014 v 21:40 | Reagovat

Ahoj trošičku dôležitejší článok http://velvethorse.blog.cz/1405/maybe-hiatus :)

2 Johny Johny | Web | 9. května 2014 v 21:49 | Reagovat

Pekný blog :)

3 Perla Perla | Web | 9. května 2014 v 22:13 | Reagovat

Tak to bolo smutné, ale pekné. Som rada, že sa stretol s Lexi. :-)
Táto časť TVD ma poriadne naštvala. Čím to je, že dobrí umierajú a zlí ostávajú? ;-)

4 R | velvethorse.blog.cz R | velvethorse.blog.cz | Web | 10. května 2014 v 8:54 | Reagovat
5 Katherine Katherine | Web | 10. května 2014 v 16:08 | Reagovat

Ja odmietam prijať fakt, že by bol Stefan preč už navždy. Musí sa vrátiť. A k poviedke. Je to krásne. Smutné, ale aj tak sa moc teším na pokračovanie

6 Janča Janča | 10. května 2014 v 20:35 | Reagovat

Nádherná a smutná povídka... Napsala jsi to pěkně!
A ten díl mě naštval... Jenom mám pocit, že Paul podepisoval smlouvu na 6. sérii, to je pro mě celkem útěcha! :-) Nemůže přece zabít v jedné sérii 2 důležitý postavy? Katherine a Stefan, to by byla moc silná ztráta pro celej seriál! O_O

7 Renaiti Renaiti | Web | 13. května 2014 v 19:40 | Reagovat

To je nádherně napsané! Moc se ti to povedlo, uronila jsem i pár slziček :-(...
Moc se mi po Stefanovi stýská, doufám, že se objeví, protože jinak už se na TVD asi dívat nebudu. Od začátku mi zabili už tolik oblíbených postav :-?...
Každopádně tvůj styl psaní naprosto miluji! Je to nádherné!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama